Monika Gajda (w środku), najlepsza w kategorii kobiet / ARC

Czworo zawodników z naszego regionu stanęło na podium indywidualnych mistrzostw Polski w skacie w kategoriach specjalnych. Zmagania odbyły się w kinie Jutrzenka w Bieruniu Starym, a były kontynuacją rywalizacji w kategorii open.

Tym razem przyszedł czas na seniorów, kobiety i juniorów, którzy rozgrywali cztery serie po 36 rozdań. W pierwszej grupie, trudniejszej od kategorii open, wystartowało 96 graczy, w większości utytułowanych, niestety naszym poszło raczej średnio. Najlepiej wypadł Władysław Maziarczyk ze Strażaka Głożyny (okręg Śląsk Południe), który zajął czwarte miejsce z dorobkiem 3934 pkt. Jedenasty był Stanisław Niemiec (Asy Żory, prezes okręgu Rybnik, 3536 pkt), siedemnasty Kazimierz Daniluk (Dąb Gaszowice, 3315 pkt), osiemnasty Wojciech Bartosik (Silesia Rybnik, 3257 pkt), a dziewiętnasty Marian Tetla (Wisus Żory, 3257 pkt).

W grupie pań bezkonkurencyjna nie po raz pierwszy była Monika Gajda z Fortecy Świerklany (okręg Rybnik) z dorobkiem 3648 pkt, zaliczywszy 36 wygranych i trzy wpadki. Jedenasta była Janina Kojtych (Herkules Rydułtowy, 2903 pkt), a dziewiętnasta Iwona Bojdoł (Piast Leszczyny, 2315 pkt). Kategorię juniorów wygrał Łukasz Wojaczek z LKS Lyski (okręg Śląsk Południe), 3689 pkt, 35:3. Dodajmy, że mistrzem Polski w swojej grupie wiekowej został już po raz któryś z rzędu, w dorobku ma już zresztą tytuł mistrza świata, który wywalczył w wieku 15 lat. Drugie i trzecie miejsce bracia Mateusz i Łukasz Trybusiowie z Fortecy Świerklany. Pierwszy uzbierał 2422 pkt (29 wygranych i dziewięć wpadek), a drugi 2156 pkt (20 wygranych i dwie wpadki).

Przy okazji uhonorowano zwycięzców cyklu Grand Prix Polski w kategoriach specjalnych, a tu w grupie seniorów mieliśmy Bogdana Gawrona z Asów, Franciszka Poloka z Fortecy i Władysława Maziarczyka ze Strażaka), kobiet Iwonę Bojdoł, a juniorów Łukasza Wojaczka.