Bezbramkowy remis na początek wiosny

Po trzech miesiącach przerwy na ligowe boiska wrócili piłkarze, walczący o mistrzostwo III ligi. ROW 1964 Rybnik, który po rundzie jesiennej zajmował 13. miejsce w ligowej tabeli, na inauguracyjne, wiosenne starcie pojechał do Wrocławia, gdzie zmierzył się ze Ślęzą. W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w sierpniu 2019 roku, był remis 1:1.
Rewanż rozpoczął się spokojnie, a drużyny miały problem, ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Co prawda rybniczanie trafili do siatki, ale sędzią dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, ale nie przekładało się to na okazje do zdobycia gola. Jedną z nielicznych gospodarze zmarnowali w minucie 88., kiedy to w sytuacji sam na sam Paszek okazał się lepszy od Olejniczaka. Chwilę później sędzia zakończył spotkania i obie ekipy podzieliły się punktami.
Teraz przed rybniczanami inauguracja wiosennych rozgrywek na własnym stadionie. W sobotę, 14 marca na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie MKS Kluczbork, który w ostatni weekend wygrał u siebie z Ruchem Zdzieszowice 1:0. Początek tego spotkania o godz. 15:30.
W tym spotkaniu trener Roland Buchała będzie mógł skorzystać m.in. z 17-letniego bramkarza Patryka Zapały, wypożyczonego tuż przed wznowieniem trzecioligowych rozgrywek z Pniówka Pawłowice.