jkh.pl / jkh.pl

W piątkowy wieczór JKH pokonuje Lotos Gdańsk 3-0. Było to ostatnie spotkanie w roli gospodarza w tym roku.

Pierwsze dwie tercje zakończyły się bezbramkowo, mimo że obie drużyny miały sporo szans na otwarcie wyniku. To że do końca drugiej tercji na tablicy świetlnej widniały dwa zera to także zasługa bramkarzy. Ondrej Raszka i Tomas Fucik pokazali w oby tercjach szczytową formę i prawdziwy popis swoich umiejętności.

W trzeciej tercji gospodarze wyjechali na tafle bardziej zdeterminowani. Po niespełna 6 minutach wynik spotkania dla JKH otworzył Patryk Matusik. Dwie minuty później wynik podwoił Łukasz Nalewajka, który sam na sam pokonał Fucika. Po sześciu minutach kolejną akcję sam na sam z Fucikiem wykorzystał Kamil Górny i swoim trafieniem przypieczętował ostatnie w tym roku domowe zwycięstwo.

Ostatnie w tym roku spotkanie Jastrzębianie rozegrają w niedzielę 22 grudnia o godz. 17:00 na Hali Lodowej w Oświęcimiu z miejscową RE-PLAST Unią Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
1:0 Patryk Matusik - Jakub Gimiński (45:18, 5/4)
2:0 Łukasz Nalewajka - Dominik Jarosz (47:56, 4/5)
3:0 Kamil Górny - Dominik Jarosz, Kamil Wróbel (53:46)

JKH GKS: Raszka; Auvinen, Górny - Jarosz, Wałęga, Sawicki; Jabornik (2), Kostek - Kasperlik, Paś, Iossafov (4); Matusik, Gimiński - Ł. Nalewajka, Kulas (2), R. Nalewajka; Chorążyczewski, Radzieńciak - Wróbel

Lotos PKH Gdańsk: Fucik; Bilcik, Szurowski (2) - Stasiewicz, Polodna, Vitek; Tiesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow (2), Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec (2); Naróg - Popow, Mocarski, Smal (2)