Chuligańskie ekscesy związane z meczami hokejowymi zdarzają się bardzo rzadko / Archiwum

Nie najlepiej dla jastrzębian rozpoczął się mecz 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS a Comarch Cracovia. Pod koniec pierwszej tercji gospodarze prowadzili już 2:0. Pierwszą bramkę spotkania strzelił Mateusz Rompkowski. Pod koniec pierwszej tercji przewagę podwoił Mateusz Bepierszcz.

W drugiej odsłonie Jastrzębianie wjechali na taflę bardzo zmotywowani i w 11 minucie za sprawą Łukasza Nalewajki strzelili bramkę kontaktową. Po niespełna trzech minutach był już remis świetne podanie wykorzystał Arkadiusz Kostek, który wyrównał wynik na 2:2.

Trzecia odsłona spotkania to dużo szans na kolejne gole dla obu zespołów, jednak to jastrzębianie w 5. minucie strzelili decydującą bramkę. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Kostek, który wykorzystał podanie Marisa Jass’a. To oznaczało, że cenne trzy punkty pojadą do Jastrzębia. To już trzecie w tym sezonie zwycięstwo JKH na Cracovii.

Dodajmy, że już w piątek 6 grudnia o godz. 18:00 na Jastorze, JKH GKS Jastrzębie podejmie GKS Katowice.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

1:0 Rompkowski (Leivo, Drzewiecki) 09:19

2:0 Bepierszcz (Kapica, Kruczek) 19:30

2:1 Ł. Nalewajka (Wróbel) 30:44

2:2 Kostek (Paś) 33:36 (5/4)

2:3 Kostek (Jass) 45:11

Comarch Cracovia: Kopriva - Jachym, Stebih, Mikula, Jeżek, Tvrdoń - Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica - Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Bahensky, Leivo - Pac, Dąbkowski, Domogała, Bryniczka, Carter.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Wróbel, Sawicki - Jass, Radzieńciak, Kasperlik, Paś, Iossafov - Kostek, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk - Chorążyczewski, Gimiński, Wróblewski.