Paweł Wengerski

Piłkarki TS ROW Rybnik dwa lata temu wywalczyły złoto mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Niestety, rok temu musiały się pożegnać z ekstraligą. W ostatnią niedzielę rozpoczęły sezon futsalowy 2019/20 i jak słyszymy w klubie, TS ROW ma powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczne Szymona Wesołowskiego zrobiły w tym kierunku pierwszy krok, bez problemów wygrywając z ekipą Plon Błotnica Strzelecka.
Mecz rozgrywany w rybnickim „ekonomiku” od początku przebiegał pod dyktando miejscowych. Już w 5. minucie wynik otworzyła, potężnym strzałem, Edyta Botor. W kolejnych minutach dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku miała Marta Kamińska, a po strzale Juli Krzyżok piłka odbiła się od słupka. W końcu, w 14. minucie rybniczanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie, po tym jak na listę strzelców wpisała się Dominika Rosak.
Po zmianie stron na boisku nadal dominowały piłkarki Wesołowskiego. Chociaż przyjezdne również stwarzały groźne sytuacje, które mogły zamienić na gole. Najlepszą zmarnowała Simona Wrazidło, nie trafiając do pustej bramki. Lepszą skutecznością popisała się Żaneta Sobota, wykorzystując w 31. minucie składną akcję całej drużyny i ustalając wynik spotkania. Ostatecznie TS ROW wygrał 3:0 i udanie zainaugurował futsalowy sezon.
W najbliższej kolejce, 1 grudnia, rybniczanki zagrają na wyjeździe z LKS-em Olimpia Osieczany. Do swojej hali wrócą 15 grudnia i wtedy zmierzą się z Akademiczkami Uniwersytetu Śląskiego.

SPOD SZATNI
Szymon Wesołowski, trener TS ROW Rybnik

Dla nas zwycięstwo w takim meczu powinno być formalnością i tak właśnie dzisiaj było. Po spadku z ekstraligi futsalu, chcemy ten blamaż zmazać, zbudować fundament futsalowy w Rybniku, aby takie sytuacje więcej się nie powtarzały. Trenujemy trzy razy w tygodniu, dziewczyny mocno pracują, bo naszym celem jest awans, a w przyszłości ponowna walka o najwyższe cele w najwyższej klasie rozgrywkowej. Brakowało dzisiaj dwóch dziewczyn, Kasi Kubik, która robi świetną robotę na piwocie oraz Clary Soquessy, która jest za zgrupowaniu kadry Czech. Gdy do nas dołączą, będziemy jeszcze silniejszy.

TS ROW Rybnik – Plon Błotnica Strzelecka 3:0
Bramki: Edyta Botor (5.), Dominika Rosak (14.), Żaneta Sobota (32.)

TS ROW: Justyna Kuś, Marta Kamińska, Julia Krzyżok, Liwia Garcarczyk, Luiza Kozielska, Edyta Botor, Sabina Nowosielska, Żaneta Sobota, Martyna Guzik, Agnieszka Krzyżok, Dominika Rosak, Julia Wywrot, Weronika Parzych, Aleksandra Lizoń.