Jastrzębski Węgiel powalczy o medal PlusLigi

Siatkarze z Jastrzębia sezon zasadniczy PlusLigi zakończyli na 3. miejscu. To dało im prawo gry o półfinał tegorocznych rozgrywek. Ich rywalem był aktualny mistrz Polski, czyli Skra Bełchatów, która niedawno wywalczyła awans do półfinału Ligi Mistrzów. I to właśnie bełchatowianie byli postrzegani jako faworyci konfrontacji toczącej się do dwóch wygranych.
Pierwszy mecz rozegrano w hali Jastrzębskiego. Po dwóch setach miejscowi prowadzili 2:0, spektakularnie odwracając losy inauguracyjnej partii. W trzecim secie Pomarańczowi mieli dwa meczbole, ale goście zdołali doprowadzić do partii nr 4. Po kolejnych 28 minutach obie ekipy szykowały się do tie breaka. Ten od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy, w efekcie czego Jastrzębski wygrał 15:12, cały mecz 3:2 i objął prowadzenie w walce o półfinał.
Drugie spotkanie odbyło się w sobotę w Bełchatowie. – Jeśli będziemy grać tak jak w pierwszym meczu, to jest duża szansa, żeby zamknąć tę rywalizację już w hali rywala. To Skra jest pod ścianą. To oni grają u siebie i są o jeden mecz o odpadnięcia w ćwierćfinale – mówił przed meczem Dawid Konarski, MVP pierwszego spotkania. Jego słowa sprawdziły się w 100 proc. Ekipa Pomarańczowych rozegrał znakomite zawody i gładko wygrała 3:0, meldując się tym samym w najlepszej czwórce PlusLigi.
W półfinale rywalem Jastrzębskiego będzie ONICO Warszawa. Pierwszy mecz w rywalizacji toczonej do dwóch wygranych, rozegrany zostanie w stolicy.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11)
PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)
Stan rywalizacji w play off do dwóch wygranych: 2:0 dla JW

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Gunia, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek
PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Łomacz, Kochanowski, Kłos, Szalpuk, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Orczyk, Milczarek (libero)