Shaun Booker / Materiały prasowe
Shaun Booker / Materiały prasowe

14. Rybnik Blues Festiwal odbędzie się w dniach 19 i 20 października w Domu Kultury Chwałowice. W piątek o godzinie 18.30 zaplanowano wernisaż wystawy fotografii członków Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny "Niezależni" zatytułowanej "Oblicza muzyki". Wstęp wolny.

O godz. 19 koncert zespołu Black Pin, a o godz. 20.30 Shaun Booker Band. Bilet wstępu na oba koncerty 35 zł. Około godz. 22 rozpocznie się jam session, wstęp wolny.

20 października od godz. 16 potrwają warsztaty gitarowo-bluesowe z Grzegorzem Kapołką, wpisowe wynosi 30 zł (szczegółowe informacje na www.dkchwalowice.pl).

Bilety na koncerty do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice, nr tel. 32 421 62 22 wewn. 39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Wystawa „Oblicza Muzyki” to nie tylko muzyka ukazana poprzez fotografię koncertową, ale również w reportażu, krajobrazie, portrecie. Przenosi ona widza w zupełnie inny wymiar rzeczywistości, bo przecież fotografia i muzyka to nieodłączne elementy naszego życia. Na wystawie prezentowane będą różnorodne prace kilkunastu fotografów należących do SJKF „Niezależni”, realizujących się na co dzień w bardzo odmiennych dziedzinach fotografii. Wystawa czynna będzie do 31.10.2018 r.

Black Pin to zespół grający muzykę blues&rockową, tworzą go śląscy muzycy związani od lat ze środowiskiem bluesowym i rockowym, którzy spotykali się na różnych jamach najczęściej bluesowych oraz rockowych na Śląsku. Wyróżnia ich mocna sekcja rytmiczna, dynamiczne gitary oraz wokale, które tworzą specyficzne brzmienie i charakter zespołu. W 2017 r. zostali laureatami 13. Rybnik Blues Festival. Skład: Czesław Hibner - gitara, wokal, Irek Dziedzic - gitara, wokal, Marek Ogonowski - gitara basowa, Piotr Lipowski - perkusja.

Shaun Booker kilkanaście lat temu pracowała w… korporacji jako księgowa, jednocześnie na co dzień śpiewała covery w zespole grającym na weselach i przyjęciach korporacyjnych. Stąd też pewnie jej nietypowe podejście do bluesa - zarówno w zakresie interpretacji, jak i piosenkopisarstwa. Shaun jest pełna nietypowych pomysłów, bo nie przejmuje się zbytnio panującymi w bluesie regułami harmonicznymi, nie ogranicza się do najczęściej stosowanych rozwiązań, nie obawia się ryzyka.

Profesjonalną karierę bluesową rozpoczęła w 2012 roku w… Kolumbii, gdzie wystąpiła na jednym z festiwali jako wokalistka zespole Seana Carney’a. Jak mówi, było to dla niej jak okno na świat - bo nigdy wcześniej nie wyjeżdżała poza Stany Zjednoczone. Shaun robi wrażenie osoby, która mało czym się przejmuje… i tak w istocie jest. Choć drobna i niska, jest silna - jak silne są jej pięknie ukształtowane ćwiczeniami ramiona. Pojawiając się na scenie, kompletnie ją dominuje, całą uwagę koncentruje na sobie, z łatwością dyrygując towarzyszącym jej zespołem. Shaun już jako trzylatka śpiewała w kościele. Gdy jako nastolatka zaczynała próbować sił na scenie, przyszło pierwsze zderzenie z brutalną rzeczywistością: pierwsza lekcja tego jak showbusiness kategoryzuje kobiety zależnie od ich sylwetki i koloru skóry. Na szczęście jej głos robi na tyle piorunujące wrażenie, że ostatecznie zawsze wygrywa z uprzedzeniami rasowymi. W 2015 roku wraz z Seanem Carney’em nagrała płytę „Blue Plate Special”, składającą się w większości z kompozycji autorstwa Shaun. Obecnie pracuje nad kolejną.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz