W ramach programu eksperci PGNiG wspierają żorzan w wymianie systemu ogrzewania na gazowe / Designed by Freepik
W ramach programu eksperci PGNiG wspierają żorzan w wymianie systemu ogrzewania na gazowe / Designed by Freepik

Program „Przełącz się na gaz” jest wspólnym przedsięwzięciem magistratu oraz PGNiG Obrót Detaliczny, które zawarły porozumienie o współpracy. Dokument sygnowali prezydent Waldemar Socha i Paweł Sławek, dyrektor Biura Sieci Sprzedaży Południe spółki. Akcja „Przełącz się na gaz” ruszyła z końcem zeszłego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 15. gmin z całej Polski, w tym między innymi Krynica-Zdrój, Lubin czy Skawina. Teraz dołączyły do niej Żory.

W ramach programu eksperci PGNiG wspierają mieszkańców w wymianie systemu ogrzewania na gazowe. Pierwszym etapem była wspomniana umowa z gminą, a następnym powinno być uruchomienie mobilnych punktów doradczych. W Żorach nie ma takiej potrzeby, bo przy ulicy Centralnej działa punkt obsługi klienta spółki. PGNiG oferuje informacje o możliwościach rozpoczęcia korzystania z gazu i szacunkowych kosztach inwestycji.

Pracownicy mogą też zapewnić pomoc partnera technicznego, który między innymi:
opracuje bezpłatny kosztorys budowy lub przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej albo grzewczej, zasilanej gazem, a także wykona instalację, włącznie z dokumentacją. Oferta obejmuje także odpłatne wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów po wykonawczych (m.in. opinii kominiarskiej i próby szczelności) oraz w wypełnieniu i skompletowaniu dokumentów, umożliwiających uzyskanie dotacji na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji. Chodzi naturalnie o zmianę systemu ogrzewania na gazowe.

Mało tego, spółka złoży w imieniu klienta dokumenty niezbędne do uzyskania dotacji, a również
po roku bezpłatnie skontroluje stan techniczny zainstalowanego urządzenia.

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw, które można wykorzystywać do ogrzewania gospodarstw domowych. Jego popularność rośnie. Powód: efekt ekologiczny w połączeniu z wygodą użytkowania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że od 2015 roku ceny gazu ziemnego spadły średnio aż o 11 procent. Wszelkie pytania, dotyczące programu, można zadawać mailowo na adres: zmien.ogrzewanie@pgnig.pl. Więcej informacji na stronie: http://pgnig.pl.

2

Komentarze

  • kiters Droga redakcjo, piętnujcie tak zacofane zwyczaje jak 25 lipca 2018 13:41grzanie wody do kąpania za pomocą węgla... Czegoś takiego już nie ma nigdzie w Europie. Nawet w tak biednych krajach jak Bułgaria, Bośnia czy Ukraina ludzie używają gazu lub prądu. Przyjezdni będą uważać Śląsk za ostatni zaścianek Europy jak zobaczą kopcące kominy latem przy 25-30 st. Macie ogromne możliwości edukowania mieszkańców, że robią obciach z powodu zwykłego skąpstwa.
  • Jan Ekologia 24 lipca 2018 12:06Kiedy skończy się kopcenie w ciągu upalnego lata? Prawie każdego wieczoru stacje notują przekroczenia rzędu 100% i więcej.Jest lato do cholery!!!

Dodaj komentarz