Jastrzębski blok powstrzymuje atak reprezentanta Francji Mory Sidibe / Dominik Gajda

Zespół Jastrzębskiego Węgla po dwuletniej przerwie znów zagra w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

W rewanżowym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej ponownie 3:0 pokonali mistrza Cypru Omonię Nikozja. Trener Mark Lebedew dał odpocząć Salvadorowi Hidalgo Olivie i Grzegorzowi Kosokowi. Obaj liderzy Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli w kwadracie dla rezerwowych. Nic dziwnego, bo grania w ostatnim okresie było dużo, a rywal nie był zbyt wymagający. Taktyka oszczędzania kluczowych zawodników była widoczna już w pierwszym secie. Rozgrywający Lucas Kampa większość piłek adresował do środkowych Damiana Borucha i Wojciecha Sobali. Najwyraźniej oszczędzał też siły Macieja Muzaja. Atakujący Pomarańczowych wykonał w tej odsłonie tylko dwa ataki i oba były skuteczne.

Po pierwszym secie "zbuntował się" klub kibica jastrzębskiego klubu. Jego członkowie, zajmujący miejsca za linią końcową boiska w ciszy oglądali wydarzenia na boisku w drugiej partii. Był to protest przeciwko Doping nie był potrzebny, bowiem gospodarze bez większego wysiłku wygrali tego seta do 18 i tym samym zapewnili sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W trzeciej odsłonie szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla na ławce zostawił Muzaja i Argentyńczyka Rodrigo Quirogę, a do gry desygnował Patryka Strzeżka i Marcina Ernastowicza. Z czasem na boisku pojawili się też Jakub Turski i Dardan Lushtaku. Nie miało to większego wpływu na jakość gry gospodarzy. Grając na dużym luzie jastrzębianie zakończyli mecz w trzech setach.

Swoich kolejnych rywali jastrzębianie poznają w najbliższy piątek (17 listopada). Wówczas w Moskwie odbędzie się losowanie fazy grupowej CEV Volleyball Champions League.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – OMONIA NIKOZJA 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Quiroga, Boruch, Muzaj, de Rocco, Sobala, Popiwczak (libero) – Ernastowicz, Strzeżek, Turski. Lushtaku, Gdowski (libero).

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt