Od lewej: Henryk Pawera, Adam Juraszek i Bolesław Tomaszewski / ARC

60 zawodników wzięło udział w memoriale Mariusza Mazurka i Franciszka Porwoła, który rozegrano w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach.

Wygrał Adam Juraszek ze Strażaka Głożyny z dorobkiem 40 punktów dużych i 3865 małych, który solistą był 42 razy i dwa razy dał się ograć. Drugie miejsce zajął Łukasz Wojaczek (LKS Lyski, 35 DP, 3412 pkt, 32 wygrane, jedna wpadka), a trzeci Włodzimierz Stroiński (Strażak, 30 DP, 2929 pkt, 28 wygranych, dwie wpadki). Na czwartej pozycji uplasował się Wiesław Biernat (Dąb Gaszowice, 28 DP, 2705 pkt), a na piątej Władysław Maziarczyk (Strażak, 28 DP, 2694 pkt). Turniej miał rangę grand prix okręgu Śląsk Południe, zdominowali go gracze macierzyści. Organizatorem był Dąb, kierownikiem jego szef Marian Pielacz, a sędzią i sekretarzem prezes okręgu Alojzy Huwer.

A w najbliższy weekend w naszym regionie odbędą się trzy duże turnieje. W sobotę, 23 września, stawką będzie puchar wójta Lysek, zmagania w remizie OSP. W niedzielę szkaciorze powalczą o puchar starosty rybnickiego w restauracji Finezja w Szczerbicach. Oba turnieje mają rangę grand prix okręgu Śląsk Południe. Trzeci ma rangę grand prix okręgu Rybnik. Zaplanowano go w niedzielę, 24 września, w rybnickim okrąglaku przy ulicy Wysokiej, stawką jest puchar posła Marka Krząkały, a gospodarzem Silesia. Wszystkie trzy turnieje zaczynają się o godzinie 9.