Osoby spalające śmieci muszą liczyć się z konsekwencjami. / Urząd Miasta w Wodzisławiu
Osoby spalające śmieci muszą liczyć się z konsekwencjami. / Urząd Miasta w Wodzisławiu

Strażnicy pukają do drzwi wodzisławian zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych czy wieczornych. Kontrole ruszyły w poniedziałek, przeprowadzane są we wszystkich dzielnicach miasta.

Jak mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia, pojedyncze kontrole z pewnością nie wystarczają. Wielu mieszkańców mówi o potrzebie konkretnych kontroli przeprowadzanych w domowych kotłowniach. - Zgadzam się, że jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi. Demaskując smog w Wodzisławiu, wzmagamy zatem liczbę kontroli spalania w naszych domostwach – mówi Mieczysław Kieca.

Przez ostatnie dwa dni pracownicy straży miejskiej odwiedzili łącznie 20 posesji. - Założyliśmy, że strażnicy sprawdzą minimum 10 kotłowni dziennie, czyli nawet około 300 miesięcznie. Chciałbym, aby ten sezon grzewczy upłynął właśnie pod znakiem takich intensywnych kontroli. Każdego ranka otrzymuję raport z przeprowadzonych poprzedniego dnia wizyt w kotłowniach – dopowiada prezydent.

Strażnicy pukają do drzwi wodzisławian zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych czy wieczornych. Kontrole przeprowadzane są we wszystkich dzielnicach miasta.

Wszystko po to, aby zintensyfikować działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza i eliminować zjawisko spalania odpadów w domowych kotłowniach. Osoby spalające śmieci muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.

O tym, czym można palić, miasto informuje m.in. za pomocą przygotowanej w ramach kampanii "Zdemaskuj smog" infografiki.

Galeria

Image alt
3

Komentarze

  • Nie ma czym oddychać ,aż gęsto od pyłu i dymu Rybnik Kamień i Książenice zapraszają na badanie palenisk 26 listopada 2016 18:58Raz ,że ludzie nie potrafią palić w kotłach,to jeszcze palą śmieci ! Nikt nie rozpala od góry , tony syfu codziennie lecą przez komin do atmosfery !Niech ktoś w końcu uświadomi tych ludzi,że od dziesięcioleci skazują na przedwczesną śmierć siebie i innych !
  • Uli. Elizabeth,masz racje,moge to potwierdzic.Mieszkalem bardzo 25 listopada 2016 14:18Elizabeth,masz racje,moge to potwierdzic.Mieszkalem bardzo dlugo w Niemczech i tam mnie nauczono jak postepowac.Kazdy kto nam smrodzi i nie wie co to ekologia powinien pojechac tam na pranie mozgu.Pozdrawiam.
  • Elisabeth kontrole 23 listopada 2016 21:39teraz chce cos do tego tematu dodac-w Niemcach plastykowe butelki po napojach/niestety nie wszystkie!blad pomyslodawcy-zielonej madrali/oddaje sie do automatu w sklepie bo jest fant-25cent za butelke.Reszte plastikow-opakowania po jogurcie.inne opakowania,puszki-np,po zupach/po napojach sie oddaje w sklepie/daje sie do zoltej tony czyli kubla albo specjalnych plastikowych workow-to tak zwany recyckling.to jest za darmo-wywiezienie,robi to specjalna firma-zbierane 2 razy w miesiacu.poza tym sa kubly na papier,na odpady z ogrodu-trawe,chwasty -kompost/idzie tez tam dac oszkrabiny i nie gotowane odpady z kuchni-warzywa,owoce.na cala reszte-gotowane reszty,brudny papier,poltuczona porcelane-jest czarny kubel.Butelki z np.wina.octu,sloje oddaje sie do specjnalnych kontenerow-trzeba z tym leciec,ale jest ich bardzo duzo w miastach i wsiach. przecierz Polacy po swiecie jezdza-czy to taki problem takie zeczy wprowadzic w Polsce? zawsze dziwil mnie ten czarny dym jaki widzialam wychodzocy z kominow-a najbardziej jak bylo zimno-jesien,zima.Dziwie sie ludziom,jak tam dechu dopadna.No i styszalam,ze w piecu sie pali wszystko-wegiel,plastiki,buty..... przemyscie to ludzie,bo sie zatruwacie i swoich najblizszych. ps-teraz nawet nie daja tz.reklamowki-mam male,slkadane torby i tak chodze na zakupy.A w aucie mam koszyki albo torby ktore dlugo wytrzymuja. niestety,tych smieci tu jest tez bardzo duzo-mimo segregowania-bo duzo zeczy jest 5 razy zapakowane-co jest nikomu nie potrzebne-ele mozna te zbedne opakowania w sklepie zostawic-to moze problem przemysla, aha-farby trzeba oddac w specjalnym aucie-przyjezdza raz w miesiacu do kazdej wsi-tak samo ze starymi elektrycznymi zeczami-a metale to zbieraja szrotthändler-tak to tu wyglada, pozdrawiamWas i zycze swierzego powietrza

Dodaj komentarz