Kacper Woryna, nasz zloty chłopak / Arkadiusz Siwek

Kacper Woryna po raz drugi z rzędu zdobył tytuł drużynowego mistrza Europy juniorów!

Świetne zawody w wykonaniu polskich juniorów odbyły się w niedzielę na torze w niemieckim Stralsund. Młode Orły zdominowały finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Dużą zasługę w tym sukcesie miał żużlowiec ROW Rybnik Kacper Woryna, który tylko w swoim pierwszym starcie zgubił punkty. W kolejnych wyjazdach pewnie triumfował i zdobył łącznie 13. punktów.

- Ten pierwszy wyścig mi nie wyszedł, bo po przegranym starcie pojechałem za szeroko. Nie tylko nie wyprzedziłem zawodnika jadącego na pierwszym miejscu, ale nawet straciłem pozycję. Potem wyciągnąłem wnioski i było już dobrze - mówi Kacper Woryna.

Dla Woryny to już drugi złoty medal DMEJ - poprzedni tytuł mistrzowski wywalczył z reprezentacją prowadzoną przez Rafała Dobruckiego w 2015 roku w czeskim Pilźnie. Rybnicki junior ma też na swoim koncie tytuł indywidualnego wicemistrza Europy juniorów], który zdobył w 2014 roku. Czy w przyszłym roku powalczy o medal w Indywidualnych Mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej? - Takie plany były już w tym roku, ale pokrzyżowała je kontuzja, której nabawiłem się w zawodach ligowych w Anglii. Chciałbym bardzo, ale zobaczymy co przyszłość przyniesie - mówi Kacper.

20. Joel Kling - 0 (d,w)

Wygraj bilet na Speedway Euro Championships!
17 września o godz. 19 na stadionie przy ul. Gliwickiej najlepsi żużlowcy Europy będą rywalizować o tytuł mistrzowski w czwartym finale Speedway Euro Championships (SEC). Mamy dla Was podwójne wejściówki na tę imprezę! Aby je otrzymać, wystarczy przesłać do nas na kartce pocztowej krótkie uzasadnienie, dlaczego bilety powinny trafi właśnie do Ciebie! Na kartki z kuponem konkursowym czekamy do piątku 9 września (Tygodnik Regionalny Nowiny, ul. Wyzwolenia 10, 44-200 Rybnik).
Pamiętajcie o tym, by podać swoje imię i nazwisko, a także numer telefonu! Bilety otrzymają autorzy najciekawszych uzasadnień.