JKH na podium w Czechach

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zajęli drugie miejsce w turnieju o puchar RT Torax w czeskiej Porubie.

Impreza była dla trenera Roberta Kalabera doskonałą okazją do przetestowania zawodników, którzy potencjalnie mogą wzmocnić jego drużynę przed zbliżającym się sezonem ligowym. Ogromna rotacja dotyczyła przede wszystkim defensywy, którą słowacki szkoleniowiec musiał zbudować praktycznie od nowa. Kalaber sprawdził w tym turnieju aż sześciu zawodników występujących na tej pozycji. Szansę na angaż mają już tylko Tomáš Hrehuš, Bruno Kegalj, Patrik Vrána oraz Ondřej Šťáva i Jakub Kubeš, którzy dołączyli do składu już podczas turnieju w Porubie. W finale turnieju jastrzębianie przegrali 1:3 z zespołem HC RT Torax Poruba 2011.

JKH zakończył turniej na dobrym drugim miejscu. W meczu o brąz Draci Sumperk wygrał z Vitkovicami 2:1, a na piątym miejscu zawody zakończyła reprezentacja Słowacji do lat 20. Rodacy trenera Kalabera potrzebowali jednak dogrywki, by pokonać swoich rówieśników z Polski. Wśród biało-czerwonych nie mogło zabraknąć jastrzębian, których było aż siedmiu w kadrze na ostrawski turniej.