Ewa Swoboda cieszy się z tytułu / Archiwum

Mamy srebro! - cieszył się komentator Eurosportu. Medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata do lat 20 w Bydgoszczy wybiegała na 100 metrów Ewa Swoboda.

Żorzanka doskonale wyszła z bloków startowych i prowadziła w pierwszej części dystansu. Zwyciężyła jednak czarnoskóra Amerykanka Candace Hill z świetnym czasem 11,07 sekundy. Tuż za nią wpadła na metę zawodniczka UKS "Czwórka Żory". Wynikiem 11.12 sekundy ustanowiła rekord życiowy oraz Polski juniorek w sprincie. Jest też najszybszą europejską juniorką od 28 lat! Trzecia była Khalifa St Fort z Trynidadu i Tobago (11.18 sekundy). Dodajmy, że w biegu eliminacyjnym podopieczna Iwony Krupy uzyskała rewelacyjny czas 11.10 sekundy. Wynik ten jednak nie mógł być oficjalnie uznany za rekord z powodu zbyt silnego wiatru. W półfinale Ewa osiągnęła 11.17 sekundy, zdecydowanie wygrywając swój bieg. Żorzanka wystartowała jeszcze w sztafecie 4 razy 100 metrów, która zajęła czwarte miejsce. Wygrały Amerykanki. Po zakończeniu biegu żorzanka upadła na bieżnię. Na szczęście był to tylko kurcz mięśnia. Pora na Rio!