Gepardy mistrzami Polski kadetów

Gepardy Żory zdobyły tytuł mistrzów Polski kadetów w baseballu podczas zawodów, które odbyły się w Rybniku.

W finałowym, decydującym, meczu baseballiści z Żor pokonali Centaury Warszawa 22:12. Na pozycji miotacza z drobną kontuzją wystąpił Kacper Blacha, który kilka dni temu miał ogromny wkład w pokonanie przez reprezentację Polski zespołu Holandii na mistrzostwach Europy 13-14 latków.

Młodzi mistrzowie z Żor wygrali wszystkie mecze ze znaczącą przewagą. Cała drużyna to 14-latkowie, którzy uczęszczają do klas mistrzostwa sportowego w Zespole Szkół nr 8 i 3 w Żorach, przez co mogą bronić tytułu w przyszłym roku. Indywidualne nagrody również trafiły do rąk żorskich zawodników. Najlepszym pałkarzem został Emil Dudek, a za najlepszego zawodnika turnieju uznany został Patryk Zając.

Pozostałe miejsca medalowe zajęły Centaury Warszawa i Barons Wrocław. Co ostatni w meczu o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku pokonali MKS Kutno. Teraz w ekipie Gepardów czekają na powołania żorskich zawodników do Reprezentacji Polski Kadetów, która za tydzień rozpoczyna Mistrzostwa Europy (gr. B) w Szwajcarii.