Szachowy sukces rybniczanki

Karina Szczepkowska-Horowska z MKSz Rybnik wywalczyła tytuł akademickiej mistrzyni Polski w szachach.

Rybniczanka jest studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Mistrzostwa odbywały się w ośrodku "Orle Gniazdo" w Huciskach. W zawodach wystartowało 209 zawodników, 70 zawodniczek oraz 42 drużyny. Organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.W turnieju wzięło udział czterech arcymistrzów: Dariusz Świercz i Marcin Tazbir (UE Katowice) oraz Jacek Tomczak i Kamil Dragun (UE Poznań) oraz trzy arcymistrzynie w tym akademicka mistrzyni świata Klaudia Kulon (UE Poznań), Karina Szczepkowska-Horowska(UE Katowice) oraz Marta Bartel (Uniwersytet Warszawski).

Rybniczanka sprawiła sporą niespodziankę. Zdobyła 8,5 punktu. O jeden wyprzedziła drugą w końcowej klasyfikacji Klaudię Kulon i 1,5 punkty trzecią Martę Bartel. Arcymistrzyni z rybnickiego klubu wraz z koleżankami z uczelni zdobyła też srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.

Spośród rybnickich studentów najlepiej spisał się Przemysław Matuszczyk Uniwersytety Techniczne), który w końcowej klasyfikacji turnieju mężczyzn znalazł się na dziewiątym miejscu.