W mistrzostwach uczestniczyli karatecy z 16 krajów / archiwum klubu

W Centrum Konferencyjnym w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy w Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów. W imprezie udział wzięło ponad 400 zawodników z 15 krajów europejskich oraz Nowej Zelandii. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Kancho Shokei Matsui – prezydent IKO Kyokushinkaikan oraz Shihan Katsuhito Gorai.
Mistrzostwa okazały się szczęśliwe dla zawodniczki z Żor, Moniki Kobryń, wychowanki Żorskiego Centrum Karate Shogun Żory 1980, którą do zawodów przygotowywał Jerzy Ludziejewski. Monika stanęła na podium zdobywając trzecie miejsce w kumite, czyli walce bezpośredniej. Walkę o wejście do finału przegrała z reprezentantką Węgier, która ostatecznie zdobyła  pierwsze miejsce.