Gala Piosenki Biesiadnej w Spodku

 

Od dwudziestu lat bawi się z nimi cała Polska. Z Jackiem Wójcickim wyśpiewujemy refren „O sole mio”, wtórujemy Grupie Vox w słowach rosyjskiej „Kalinki”, dajemy porwać się do tańca niezastąpionemu w roli wodzireja Krzysztofowi Tyńcowi. 29 listopada w Katowicach będziemy mogli zaśpiewać razem z naszymi ulubieńcami także śląskie „szlagry” podczas Gali Piosenki Biesiadnej.

Inicjatorem cyklu spotkań z piosenką biesiadną jest dyrygent Zbigniew Górny. Pod jego batutą, już od dwudziestu lat, odbywają się cykliczne koncerty pod znakiem znanych i lubianych przebojów. Pierwsza Gala została nagrana w 1995 roku w Poznaniu i z miejsca zyskała tak dużą popularność, że zaczęły powstawać jej kontynuacje: Gala Piosenki Śląskiej, Gala Piosenki Włoskiej czy Gala Piosenki Familijnej. Od początku prowadzi ją znany aktor Krzysztof Tyniec.
- Tajemnica sukcesu naszych biesiad? Przede wszystkim kilka godzin wspaniałej zabawy, wspólnego śpiewania i integrowania pokoleń. Piosenki, które wykonują wspaniali polscy artyści, są nie tylko znane, ale przede wszystkim bardzo lubiane. Dzięki temu śpiewa je z nami cała sala - twierdzi Krzysztof Tyniec.
„Świetna zabawa, fajna muzyka, cudowne wspomnienia!”, „Malagenia to cudo!!!!!! Prosimy organizatorów o powtórkę tak fantastycznych wrażeń!!!! Wróćmy do biesiad!!!” Te i wiele innych podobnych głosów możemy znaleźć pod niemal każdym filmem przypominającym koncerty emitowane w latach 90. Jednak popularność tej muzyką nie maleje. Wspólne śpiewanie pod znakiem biesiady odbywa się cyklicznie i wciąż przyciąga fanów spragnionych piosenek, które choć niedzisiejsze, wciąż grają nam w sercach.
– Piosenka biesiadna jest szczera. Powstała po to, by uprzyjemniać wspólnie spędzany czas dzięki łatwo wpadającym w ucho melodiom i tekstom, które szybko zapadają w pamięć. Parafrazując Jerzego Stuhra, śpiewać każdy może – jeden trochę lepiej, inny trochę gorzej, ale ważne, że razem. I właśnie o tę wspólnotowość chodzi, o swoiste wybijanie rytmu bycia razem – mówi dr Maja Brzozowska-Brywczyńska, socjolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Choć ciągu dwudziestu lat w Polsce zmieniała się moda, polityka, styl życia, to popularność Gali nie zmalała. Wciąż szukamy okazji do radosnego biesiadowania i wspólnej zabawy. Tym bardziej, że towarzyszą nam w niej największe polskie gwiazdy. Gale współtworzyli znani i lubiani: Robert Rozmus, Piotr Gąsowski, Majka Jeżowska, Hanna Śleszyńska, Ryszard Rynkowski. Gala Piosenki Biesiadnej to także kawałek polskiej historii.
Na koncercie w katowickim Spodku 29 listopada usłyszymy między innymi takie szlagiery jak „O sole mio”, „Ore, ore”, czy „Konik na biegunach”. Koncert poprowadzi Krzysztof Tyniec, a zaprezentują się znani i lubiani: Zbigniew Wodecki, Kwartet Rampa, Rudi Schuberth, Grupa Vox, Beata Rybotycka, Katarzyna Jamróz, Władysław Grzywna, Gang Marcela i Krzysztof Piasecki. Dla jednych z nas będzie to powrót do przeszłości, dla innych – podróż sentymentalna.


***
„Gala Piosenki Biesiadnej”
29 listopada 2015 r.
godz. 19:30
Spodek
Aleja Korfantego 35, Katowice

Prowadzenie: Krzysztof Tyniec
Występują: Zbigniew Wodecki, Kwartet Rampa, Rudi Schuberth, Vox, Beata Rybotycka, Katarzyna Jamróz, Władysław Grzywna, Gang Marcela i Krzysztof Piasecki. Reżyser: Jacek Lisewski. Czas trwania: ok. 2,5 godziny.
Ceny biletów:
strefa żółta PREMIUM – 120 zł
strefa żółta STANDARD – 100 zł
strefa zielona – 75 zł
strefa czerwona – 65 zł
strefa niebieska – 50 zł
Bilety dostępne na:
www.tixer.pl
www.bielty.sollus.pl

Komentarze

Dodaj komentarz