Uczestnicy płmaratony biegną przez rynek / Dominik Gajda

Dziś o godzinie 1 w nocy zakończył się VI Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na starcie stanęło 1308 osób.

Minionej soboty już po raz szósty amatorzy biegania spotkali się w Rybniku, by podjąć się rywalizacji w kolejnej edycji Półmaratonu Księżycowego. Spośród 1500 zgłoszonych osób, na starcie stanęło 1308 zawodników. – Od jakiegoś czasu regularnie biegam. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że warto byłoby obrać sobie jakiś konkretny cel i wtedy dowiedziałem się od znajomego o Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. Postanowiłem, że spróbuję i mam nadzieję, że dam radę – w końcu cała rodzina mi kibicuje – mówił tuż przed startem Leszek Libera, mieszkaniec Rybnika, który wczoraj pierwszy raz pobiegł ulicami Rybnika. I jak większość uczestników biegu, półmaraton ukończył.  Jako pierwsi Rybnicki Półmaraton księżycowy ukończyli Kenijczycy. Kibichy Tanui oraz Komon Moses Masai przebiegli 21 km trasy w czasie 1:06:06 h oraz 1:07:35. Na trzecim miejscu ulokował się Pavlo Verecki (Ukraina) z czasem 1:07:58h. Pierwszy polski zawodnik, Piotra Magiera, ukończył maraton jako szósty z czasem 1:13:46 h. Z kolei najlepszymi zawodniczkami okazały się Anastazja Dashkiewich (Białoruś), która dobiegła do mety jako siódma z czasem 1:14:13 oraz Gladys Kiprotich (Kenia), która z czasem 1:16:08 h zajęła ósme miejsce.