Tak prezentuje się stadion lekkoatletyczny / Dominik Gajda
Tak prezentuje się stadion lekkoatletyczny / Dominik Gajda

Robert Korzeniowski (chodziarz), Artur Partyka (skoczek wzwyż) i Tomasz Sikora (biathlonista) będą gośćmi uroczystego otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Rybniku, zaplanowanego na dzisiaj (12 września). Symboliczne otwarcie zmodernizowanego obiektu rozpocznie się o godzinie 16. Ale już od godziny 13 na stadionie rywalizowały będą dzieci i młodzież w Otwartych Mistrzostwach w Lekkoatletyce o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. O 16.15 rozpocznie się pokazowa rywalizacja czołowych zawodników kadry narodowej seniorów w lekkoatletyce, w konkurencjach: bieg na 400 m, skok wzwyż, chód sportowy, pchnięcie kulą.
Przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim przy ulicy Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Inwestycja trwała więc blisko rok, ale powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej królową sportu. Wykonano m.in. odwodnienie stadionu i nawierzchni utwardzonych, przebudowano ciąg kanalizacji deszczowej, wybudowano system nawadniania trawiastej płyty boiska oraz sieć wodociągową. Powstały nowe trybuny ziemne na 508 miejsc siedzących, budynek sędziego zawodów, oświetlenie stadionu i trybun. Wykonano instalację nagłośnienia i informacji elektronicznej dla widzów (ekran LED). Nowe ciągi komunikacyjne ułożono z kostki betonowej, oddzielono również stadion lekkoatletyczny od stadionu głównego (żużlowo-piłkarskiego) za pomocą ogrodzenia panelowego.
Przebudowana została arena sportowa, obejmująca obecnie: bieżnię okólną 400 m – 6-torową, bieżnię prostą 100 m i 110 m przez płotki 8-torową, rozbieg i zeskocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku wzwyż, rzutnię do rzutu oszczepem, rozbieg i zeskocznię do skoku o tyczce, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutnię do rzutów dyskiem i młotem, rów z wodą do biegu z przeszkodami. Zastosowane nawierzchnie kauczukowe posiadają certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, tzw. IAAF.
Prace wykonała wybrana w przetargu firma Eurodom z Żywca za 8,8 mln zł. Na przebudowę obiektu miasto uzyskało 1 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych zarządzanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

4

Komentarze

  • kasia_s ważne 16 września 2014 19:46wazne, ze każdy bedzie mogl juz tam trenowac
  • Obserwator Stadion 13 września 2014 13:40Jak już go wyremontowali, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać.
  • życzliwy POPIS ? 12 września 2014 14:06tylko żeby ten obiekt "żył " i był wykorzystany a nie był wybudowany tylko po to żeby było i nazywało się ze Rybnik "ma " stadion lekkoatletyczny.
  • Obserwator Obserwator 12 września 2014 13:43W tej chwili całym stadionem w Rybniku można się pochwalić.

Dodaj komentarz