Subskrypcja newslettera

Pomyślnie zapisno adres e-mail!
Dziękujemy!

Aby skonfigurować swoją subskrypcję kliknij tutaj

Zmień miasto dla prognozy pogody

Wybierz miasto:

Dzisiaj jest 07 maja 2015
Pogoda dla:Rybnik [ zmień miasto ]
DziśJutro
ładowanie...
Znak zodiaku: Byk » sprawdź horoskop
Imieniny:
ładowanie...
» złóż życzenia
Przeszukaj:
Aktualne wydanie
Wydanie 2015/18 (3014)
Aktualne wydanie
poprzednie wydania

Konkursy Repertuar kina Reklama Katalog firm Horoskop

Górnik Zabrze

ŻORY

Pijawki dobre na wszystko

04-12-2013

Pijawki wyleczą większość chorób – mówi Anna Bienia

Anna Bienia wróciła do metody leczniczej, którą stosowano przez wieki. Efekty są zadziwiająco dobre.

To niesamowite! Żorzanka Anna Bienia przekonuje, że pijawki mogą wyleczyć niemal każdą chorobę. Hirudoterapię odkryto na nowo po latach niebytu. A przecież niegdyś wszystkie apteki oferowały pijawkę lekarską. – Przystawia się ją na chore miejsce lub w pobliżu niego. Ona wgryza się w ciało i zaczyna wpuszczać hirudynę do organizmu pacjenta. Nie chodzi tu bowiem o wysysanie złej krwi, jak dawniej sądzono, lecz o to, że gruczoły ślinowe pijawek wytwarzają związki lecznicze zwane hirudynami. Na dziś sklasyfikowano ich około 150. Jeden działa jak antybiotyk, drugi jest hormonem szczęścia, trzeci rozrzedza krew. Każdy ma inne właściwości. Póki co, poznaliśmy działanie około 60 związków, pozostałe wciąż czekają na odkrycie – opowiada pani Anna.

Z wykształcenia jest magistrem administracji. Pracowała w bankach jako handlowiec, szkoliła sprzedawców. Po urodzeniu dziecka straciła etat. – Niespecjalnie jednak się zmartwiłam, bo nie lubiłam pracy w wielkiej korporacji. Wiązał się z nią stres i ciągły brak czasu – stwierdza. Z pośredniaka otrzymała 18 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dziś należy do Polskiego Towarzystwa Hirudoterapii, które skupia zarówno naukowców zajmujących się tematem pijawek, jak i terapeutów. Pani Anna należy oczywiście do tych drugich.

Pijawki przystawia się na chore miejsce lub w jego pobliżu– Moja przygoda z pijawkami tak naprawdę zaczęła się od choroby mamy. Po operacji w szpitalu została zarażona gronkowcem. Zaczęła jej gnić kość, strasznie cierpiała. Nigdzie nie mogliśmy znaleźć dla niej pomocy. Pomogły pijawki, i to już po pierwszym przystawieniu. Tak mnie to zafascynowało, że skończyłam odpowiednie kursy – zaznacza pani Anna. Jakie schorzenia leczą hirudyny? Pani Anna mówi, że głównie naczyniowe, reumatyzm i choroby stawów, neurologiczne, układu oddechowego. Terapia daje rewelacyjne efekty w oczyszczaniu i odżywianiu osłabionego organizmu, migrenie, chronicznym zapaleniu zatok, chorobach oczu, zapaleniu pęcherza, przeroście prostaty, stwardnieniu rozsianym, w leczeniu żylaków i obrzęków limfatycznych.

– Koleżanka przez osiem lat walczyła bez rezultatu z obrzękiem limfatycznym. W końcu zdecydowała się na terapię pijawkami i dziś jest zdrowa. Przy okazji pozbyła się alergii pokarmowej na mleko – wymienia żorzanka. Dodaje, że pijawki radzą sobie również z... bezpłodnością. – Młode kobiety często decydują się na leczenie hormonami czy na kosztowne zapłodnienie metodą in vitro. Tymczasem w wielu przypadkach skuteczna jest hirudoterapia – podkreśla pani Anna. Zainteresowanych metodą odsyła do książki dr. Macieja Paruzela, chirurga na oddziale replantacji Szpitala św. Jadwigi w Trzebnicy, pt. "Zarys hirudoterapii praktycznej".

Są wskazania do leczenia pijawkami depresji. Można wyleczyć łuszczycę i niektóre nowotwory. Hirudyny poprawiają urodę, stosowane są bowiem w kosmetyce, jako że zawierający je krem ujędrnia i nawilża skórę, a z zawierającej je krwi robi się maseczki. Pijawkami leczyły się z dobrym skutkiem głowy koronowane, uczeni czy gejsze. Przeciwwskazaniami są hemofilia i ciąża, bo przy zabiegu z użyciem pijawek istnieje pewne ryzyko powikłań. – W przypadku chorych na raka musiałabym skonsultować się z onkologiem stosującym pijawki – przyznaje pani Anna. Przy replantacjach kończyn pijawki pomagają w przywróceniu krążenia.

W Polsce pijawka lekarska jest pod ochroną. – Do terapii używa się wyłącznie stworzeń z hodowli laboratoryjnej. Te dziko żyjące w różnych wodach mogłyby zarazić pacjenta chorobami. Pijawki laboratoryjne otrzymujemy pocztą w woreczkach wypełnionych wodą lub specjalnymi kuleczkami żelowymi. Po wykonaniu swojej pracy pijawki są usypiane w roztworze alkoholowym, a następnie zabierane do utylizacji przez firmę medyczną. W terapii pełnią niestety funkcję igły jednorazowej. Bez pokarmu, czyli krwi, bez trudu przeżywają miesiące – informuje pani Anna.

150 odmian hirudyny wyodrębnili do dziś naukowcy

60 z nich dzięki naukowcom ma już znane właściwości i działanie. Pozostałe wciąż jeszcze czekają na odkrycie


W niedzielę wybory prezydenckie
06-05-2015   Można głosować w swoim miejscu zamieszkania, można na wyjeździe – jeśli przedstawi się zaświadczenie z urzędu gminy.
Tenneco otwiera nowy zakład!
Tenneco otwiera nowy zakład!
06-05-2015    Koncern ma już drugą fabrykę w naszym regionie. Produkcja ma tu ruszyć do końca tego roku.
Mamy swoje Galapagos
Mamy swoje Galapagos
06-05-2015   Mieliśmy już piranie w Zalewie Rybnickim, teraz mamy żółwie czerwonolice na Balatonie!
JSW na krawędzi trudnych decyzji
JSW na krawędzi trudnych decyzji
06-05-2015   Nowy prezes Edward Szlęk zapowiedział, że będzie szanował związkowców i zakłada, że oni rozumieją powagę sytuacji. A ona wymaga oszczędności.
Startują rybnickie Juwenalia!
Startują rybnickie Juwenalia!
06-05-2015 Impreza studencka potrwa do 13 maja.
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo bezdomnego
06-05-2015 Policja ma podejrzanego o zabójstwo w Raciborzu 45-letniego bezdomnego. To 22-letni raciborzanin. Grozi mu nawet dożywocie.
Nowy komendant policji w Żorach
Nowy komendant policji w Żorach
06-05-2015 W Żorach uroczyście wprowadzono na stanowisko nowego komendanta policji, młodszego inspektora Łukasza Krebsa. Przedstawił go zebranym zastępca śląskiego szefa policji, młodszy inspektor Piotr Kucia.
Strażnicy graniczni znaleźli skradzione bmw
Strażnicy graniczni znaleźli skradzione bmw
06-05-2015 Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Rydułtowach skradzione bmw X3. Samochód wróci do właściciela we Włoszech.
 Knurów: Areszty, dozory i poręczenia dla uczestników burd
Knurów: Areszty, dozory i poręczenia dla uczestników burd
06-05-2015 Spośród ostatnio zatrzymanych przez policję uczestników zamieszek w Knurowie, dwie osoby trafiły do aresztu śledczego, 25 kolejnych otrzymało dozór policyjny. Ośmiu z nich dodatkowo wpłaci poręczenia majątkowe w wysokości do 2,5 tys. zł. 
Pobił starszych rodziców i zaatakował policjantów
06-05-2015 Wczoraj sąd tymczasowo aresztował 39-letniego rybniczanina, który w mieszkaniu pobił swoich rodziców oraz zaatakował interweniujących policjantów. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi m do 5 lat więzienia.
Czołowe zderzenie w Suszcu
05-05-2015 Dzisiaj nad ranem, na ulicy Pszczyńskiej zderzyły się dwa samochody. Do szpitala trafiło troje 21-latków z Jastrzębia Zdroju
Knurów: Kolejny atak na komisariat, 30 zatrzymanych
Knurów: Kolejny atak na komisariat, 30 zatrzymanych
04-05-2015 Kilkuset zamaskowanych chuliganów zaatakowało wczoraj mundurowych. W stronę policjantów poleciały kamienie, kostka brukowa i butelki z koktajlem Mołotowa.
Śmierć kibica - są już wyniki sekcji zwłok
Śmierć kibica - są już wyniki sekcji zwłok
04-05-2015 Mężczyzna zmarł na skutek rany, która mogła powstać od urazu pociskiem gumowym - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.
Żory: Zażądał od policji ochrony
04-05-2015 Policjanci odprowadzili mężczyznę, ale nie do domu, tylko do... więzienia.
Żory: Wnuczek okradł swoją babcię
Żory: Wnuczek okradł swoją babcię
04-05-2015 Kryminalni z Żor zatrzymali wyrodnego wnuczka, który ukradł babci kartę bankomatową i wybrał ponad tysiąc złotych. Mężczyzna przyznał się do winy.
Apel wojewody po starciach kibiców z policją
04-05-2015 Piotr Litwa, wojewoda śląski, zaapelował do mieszkańców regionu w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Knurowie.
Jastrzębie: Tragedia na drodze, kierowca nie żyje
04-05-2015 Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji oraz drzewo. Niestety, obrażenia, jakich doznał 32-letni kierowca, okazały się dla niego śmiertelne.
Muzyka Bacha zabrzmiała w Raszczycach!
Muzyka Bacha zabrzmiała w Raszczycach!
04-05-2015 Już po raz ósmy Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach organizuje Śląski Festiwal Bachowski. Jego inauguracja odbyła się w Raszczycach.
Dzisiaj zaczyna się matura
Dzisiaj zaczyna się matura
04-05-2015 Maturzystów z I LO w Rybniku pożegnano w teatrze.
Strażacki memoriał w Roju (zobaczcie zdjęcia!)
Strażacki memoriał w Roju (zobaczcie zdjęcia!)
03-05-2015 Na boisku w Żorach Roju wspaniale zaprezentowali się dziś strażacy, rywalizujący w memoriale druha Alojzego Kolona. Obchodząca 70-lecie OSP Rój gościła komendanta śląskiego PSP, nadbrygadiera Marka Rączkę.
Rydułtowy: Sztafeta z bohaterską historią w tle
Rydułtowy: Sztafeta z bohaterską historią w tle
03-05-2015 W Rydułtowach przypomniano bohaterskie postacie Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka. Na starcie biegu stanęło aż 350 osób w 57 sztafetach. 
Knurów: 14 policjantów rannych w zamieszkach z kibicami
Knurów: 14 policjantów rannych w zamieszkach z kibicami
03-05-2015 Ponad 100 osób zaatkowało wczoraj policjantów pod szpitalem w Knurowie. Około 30 osób obrzuciło kamieniami komisariat. W nocy na ulicach miasta było bardzo niespokojnie.
Tragedia w Knurowie: Nie żyje kibic Concordii
Tragedia w Knurowie: Nie żyje kibic Concordii
03-05-2015 27-letni mężczyzna nie żyje, a kilku policjantów zostało rannych podczas zamieszek z kibicami. W mediach i w internecie rozpętała się burza. Czy musiało dojść do tragedii na wczorajszym meczu?
Boguszowickie popołudnie na deptaku
Boguszowickie popołudnie na deptaku
02-05-2015 Prezentowały się grupy pasjonatów, stowarzyszenia, ośrodki, domy kultury – wszyscy, którzy robią coś dobrego, a łączy ich jedno: są z tej dzielnicy.
Żory: 10 mln kilometrów – taki cel ma żorski policjant
Żory: 10 mln kilometrów – taki cel ma żorski policjant
02-05-2015 Krzysztof Najberg postanowił do końca maja pokonać wraz z innymi 10 mln kilometrów, aby pomóc podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
Żory: Kto zgubił wózek dziecięcy?
Żory: Kto zgubił wózek dziecięcy?
02-05-2015 Policjanci z Żor proszą o kontakt właściciela wózka dziecięcego, który został znaleziony na osiedlu Powstańców Śląskich, w rejonie targowiska.
Mamy Facebook po ślōnsku! Przajecie tymu? :)
Mamy Facebook po ślōnsku! Przajecie tymu? :)
02-05-2015 Facebook oficjalnie rozpoczął prace nad wprowadzeniem ślonskij godki jako oficjalnego języka aplikacji!
Andrzej Duda w Rybniku
Andrzej Duda w Rybniku
01-05-2015 Może 200-300 osób z Rybnika i regionu przybyło w piątek na rybnicki rynek, żeby spotkać się z Andrzejem Dudą. Kandydat PiS na prezydenta spóźnił się pół godziny, wjechał tzw. Dudobusem, prosto z Mikołowa. 
Radlin: Jutro Eko Bieg na Głożynach
01-05-2015 Jutro (2 maja) już po raz dwudziesty odbędzie się Radliński Bieg Ekologiczny. Organizatorzy spodziewają się kilkuset osób.
Harcerska gra miejska
Harcerska gra miejska
01-05-2015 Ponad 90 osób wzięło udział w zorganizowanej przez harcerzy grze miejskiej. Najlepszy okazał się zespół złożony z rybnickich licealistów.
Rybnik: Ludzie zgłaszają, straż miejska w akcji
Rybnik: Ludzie zgłaszają, straż miejska w akcji
30-04-2015 Interwencje strażników: jeden mężczyzna wyłudzał pieniądze od kierowców, drugi skarżył się na potworny ból nóg
Racibórz: Do aresztu za narkotyki
Racibórz: Do aresztu za narkotyki
30-04-2015 Policja znalazła u 22 - latka haszysz i marihuanę. Podejrzany trafił do aresztu, grozi mu 10 lat więzienia
Wodzisław: Mężczyzna z demencją chodził po rynku
30-04-2015 Strażnicy pomogli mieszkańcowi Wodzisławia z zanikiem pamięci bezpiecznie powrócić do domu.
W teatrze wystąpi Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
W teatrze wystąpi Zespół Artystyczny Wojska Polskiego
30-04-2015 Wyjątkowe wydarzenie, kilka okazji. Na koniec wystąpią najlepsi wojskowi artyści/.
Mokate dba o przyrodę
Mokate dba o przyrodę
30-04-2015 Firma Teresy Mokrysz wiele robi dla czystego środowiska. To kolejna ważna dziedzina, w której Mokate należy do liderów.
Majowy weekend na rowerze
Majowy weekend na rowerze
29-04-2015   Gdzie wybrać się na wycieczkę w weekend majowy, i to za niewielkie pieniądze? Propozycji jest wiele, zwłaszcza jeśli zamienimy samochód na rower.
Uczeń z Rybnika wygrał olimpiadę teologiczną
Uczeń z Rybnika wygrał olimpiadę teologiczną
29-04-2015   Robert Kolarczyk z LO w nagrodę pojedzie do Ziemi Świętej, no i ma już prawo wstępu na którąś z wybranych wyższych uczelni w Polsce!
Potrójne święto
29-04-2015   Trwają przygotowania do obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, 94. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz Święta Flagi (2 maja).
Po wyborach bez zmian. Tylko kto o nich wiedział?
29-04-2015   Ponowne wybory w dwóch obwodach do Rady Powiatu Raciborskiego zakończyły się dokładnie takim samym rozstrzygnięciem, jak te unieważnione.
Wojna o ośrodek nad zalewem
Wojna o ośrodek nad zalewem
29-04-2015   Czy ośrodek Pod Żaglami nad Zalewem Rybnickim przestanie służyć wszystkim? Jego właściciele nie wykluczają takiego rozwiązania po decyzji podatkowej, jaką dostali od miasta.
› zobacz więcej...

janeta

Wyślij ZakładkiFacebook GaduGadu Twitter Wykop
Tresna
Czy wybierasz się na niedzielne wybory prezydenckie?[ zobacz inne sondy ]
Amber Hostel
Czas generowania strony: 0.09 sek. (c: 43.29, z: 110, m: 0.02793 sek)