Subskrypcja newslettera

Pomyślnie zapisno adres e-mail!
Dziękujemy!

Aby skonfigurować swoją subskrypcję kliknij tutaj

Zmień miasto dla prognozy pogody

Wybierz miasto:

Dzisiaj jest 02 lipca 2016
Pogoda dla:Rybnik [ zmień miasto ]
DziśJutro
ładowanie...
Ostoja - Domki nad morzem
Znak zodiaku: Rak » sprawdź horoskop
Imieniny:
ładowanie...
» złóż życzenia
Przeszukaj:

Kolędy w rytmie reggae

16-12-2009
Miasto Wodzisław zaprasza mieszkańców regionu na imprezę „Bożonarodzeniowe reggae z przyjaciółmi”, która odbędzie się w piątek,18 grudnia, w ogrzewanym namiocie na rynku.
Już od godz. 11 wszyscy będą mogli podziwiać przedstawienia jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, Gimnazjum nr 2 oraz dzieci z czeskiej Karwiny. Na godz. 13. zaplanowano spotkanie ze św. Mikołajem, który na bryczce wjedzie do rynkowego namiotu, by poczęstować uczestników imprezy słodkimi upominkami. O 18 rozpocznie się uroczysta wigilia. Czas umilał będzie czeski zespół Švihadlo, grający kolędy i pastorałki w rytmie reggae. Wystąpi też grupa MD acoustic.
W programie jeszcze m.in. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną, wykonywanie stroików świątecznych i najdłuższego „łańcucha życzeń”, na którym każdy z mieszkańców będzie mógł umieścić swoje oczko z życzeniem lub postanowieniem świątecznym. Dla smakoszów przewidziano degustację potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Wywrócili samolot na rynku!
01-07-2016 Zabawa się skończyła, gdy przewrócili samolot. Grupa mężczyzn znalazła sobie wyjątkową rozrywkę. Sam alkohol nie wystarczył, więc postanowili skorzystać z zabawek, które ustawione są na rybnickim rynku. Wrzucili monetę i chcieli polecieć w górę. Byli jednak za ciężcy, więc mechaniczny samolot nie dał...
Rzuciła cegłą w samochód
01-07-2016 Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 41-latkę, która rzuciła cegłą w samochód, chcąc w ten sposób rozładować swoją złość. Wpadła dzięki reakcji świadka, który powiadomił oficera dyżurnego policji. 
Zatrzymali poszukiwanego listem gończym
01-07-2016 Kryminalni z Żor zatrzymali poszukiwanego listem gończym, który od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna wpadł wczoraj na terenie Sosnowca. 
Policyjna para na medal
01-07-2016 Aspirant Aleksander Ochal z KMP w Rybniku z psem służbowym Eskulap wygrał finał wojewódzk XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. We wrześniu będzie reprezentować garnizon śląski w ogólnopolskim finale w Sułkowicach.
Rozbili gang oszustów
01-07-2016 Raciborscy kryminalni pomogli w zatrzymaniu oszustów, którzy próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Jak się okazało, mają na swoim koncie kilkadziesiąt tego typu przestępstw na terenie całej Polski.  
Oszustwa na syna
01-07-2016 Oszuści znowu dali o sobie znać w Rybniku. Wczoraj mieszkańcy miasta uwierzyli w historię naciągaczy i stracili pieniądze. Rybniccy policjanci otrzymali informację o czterech nieudanych próbach oszustwa, podczas których osoby podszywające się pod krewnych usiłowały wyłudzić pieniądze od starszych osób. Niestety,...
Rybnik: Zbiórka krwi w ZUS
01-07-2016   Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i okolicy.
Leszczyny: Dzwon wrócił z Niemiec - po 74 latach!
Leszczyny: Dzwon wrócił z Niemiec - po 74 latach!
30-06-2016 Ufundowany przez leszczynioków dzwon Maria z 1617 roku wrócił do rodzimej parafii. Radość jest ogromna.
Windy w Rybniku wciąż groźne!
30-06-2016 Windy Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wciąż groźne! W środę w windzie przy ulicy Wawelskiej w Rybniku utknęła Danuta Borysewicz z córką cierpiącą na porażenie mózgowe!
Oszukany w sieci
30-06-2016 Mężczyzna, za pośrednictwem aukcji internetowej, zakupił dwa odkurzacze, za które zapłacił ponad 900 złotych. Jednak do dziś przesyłki nie otrzymał. Rybniccy policjanci apelują o ostrożność i rozsądek.
Szczerbice: Weź udział w rodzinnych poszukiwaniach tożsamości
Szczerbice: Weź udział w rodzinnych poszukiwaniach tożsamości
30-06-2016 Ruszył projekt „Zostaw wnukom cząstkę siebie, czyli rodzinne poszukiwania tożsamości Szczerbic". Czas spisać naszo lokalno tożsamość - mówią organizatorzy spotkania, które odbędzie się 5 lipca.
56-latek z narkotykami
30-06-2016 Raciborscy policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał ponad 30 gramów substancji psychoaktywnych. Kryminalni posiadali informację, iż w jednym z mieszkań przy ulicy Miechowskiej mają znajdować się narkotyki. Natychmiast podjęli interwencję. W mieszkaniu ujawnili...
Ksiądz Śpiewak odchodzi z Rybnika
Ksiądz Śpiewak odchodzi z Rybnika
29-06-2016   Decyzję o przeniesieniu kapłana podjął biskup. Wierni żegnają księdza Rafała z żalem i dziękują mu za lata jego posługi.
Hajduk nie przyjął medalu
Hajduk nie przyjął medalu
29-06-2016   Tłumaczy w piśmie, że jako urzędnik i samorządowiec wykonywał przypisane mu obowiązki. Jakiś wpływ na decyzję miały jednak również ataki jego adwersarzy.
Problemy z obwałowaniami
Problemy z obwałowaniami
29-06-2016   Wykonawca zastosował do budowy nasypu Zbiornika Racibórz niezgodny z projektem materiał i teraz musi go rozebrać. Nie wiadomo, czy to nie opóźni oddania inwestycji.
Nasze kopalnie, nasz zysk
Nasze kopalnie, nasz zysk
29-06-2016   Należy przenieść siedzibę Polskiej Grupy Górniczej do Rybnika, Radlina lub Rydułtów – apeluje poseł Krzysztof Gadowski.
Domy pod drogę zostały już wycenione
Domy pod drogę zostały już wycenione
29-06-2016   Koniec niepewności. Mieszkańcy, którzy mają domy na trasie szosy Pszczyna – Racibórz, już wiedzą, na jakie pieniądze mogą liczyć.
Roger stanął tuż przy Juliuszu
Roger stanął tuż przy Juliuszu
29-06-2016   W Parku Bukówka odsłonięto płaskorzeźbę doktora Juliusza Rogera, inicjatora budowy szpitala, nazwanego później jego imieniem. Przy okazji miasto przedstawiło plany dotyczące tej części miasta.
Jak płacili na orlikach
Jak płacili na orlikach
29-06-2016   Połowę wynagrodzenia płaci samorząd, połowę Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, która tłumaczy się błędami w systemie informatycznym, do jakich miało dojść za poprzednich władz...
SEC, żużlowe święto w Rybniku
SEC, żużlowe święto w Rybniku
29-06-2016 Ruszyła sprzedaż biletów na Finał Indywidualnych Żużlowych Mistrzostw Europy, czyli Speedway European Championships 2016, które odbędą się 17 września.
Śmieci spaliła w piecu i dostała wysoki mandat!
29-06-2016 Straż miejska z Rybnika ukarała 500-złotowym mandatem mieszkankę Radziejowa, która w piecu p.o. paliła śmieciami z kuchni.
Kompletnie pijani rodzice, policję zawiadomiła zdesperowana córka
Kompletnie pijani rodzice, policję zawiadomiła zdesperowana córka
29-06-2016 Matka 12-letniej jastrzębianki miała w organizmie trzy promile, a ojciec blisko dwa. Jeśli okaże się, że narazili zdrowie lub życie dziewczynki, mogą iść siedzieć.
Niebezpieczna „zabawa” 15-latków
29-06-2016 Każdej chwili relaksu dzieci i młodzieży powinien towarzyszyć zdrowy rozsądek. O tym, jak poważne mogą być konsekwencje „zabaw”, przekonało się dwóch 15-latków.
O mało nie stracił życia z powodu spalonej potrawy
29-06-2016 45-latek został uratowany w ostatniej chwili przez strażaków, którzy wyważyli drzwi. Podtruty dymem trafił do szpitala.
Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch dziewczynek
29-06-2016 Służby powiadomiono, że 11- i 13-latka mogły utopić się w rydułtowskim stawie. Dziewczynki same szczęśliwie wróciły do swych domów.
Stłuczki na A1, duże straty
29-06-2016 Dziś na wodzisławskim odcinku autostrady doszło do dwóch kolizji, które na parę godzin utrudniły przejazd. Policja ukarała dwóch sprawców mandatami.
Areszt dla bandytów z siekierą
29-06-2016 Dwie osoby już trafiły na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Zatrzymanie trzeciej est kwestią czasu. Kilka dni wcześniej obrabowali salon gier w Rydułtowach.
Córka powiadomiła policję o pijanych rodzicach
29-06-2016 Córka powiadomiła policję o pijanych rodzicach. Matka 12-latki miała w organizmie trzy promile, natomiast ojciec niespełna dwa. 
CBA w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
29-06-2016 Agenci CBA zabezpieczają dokumenty mające związek z badaniem prawidłowości finansowania i rozliczania szkoleń oraz przedsięwzięć reklamowych przez podmioty zarządzające SSE.
Dziś targi nieruchomości dla wysiedleńców
29-06-2016 Dzisiaj, 29 czerwca, w godzinach od 10 do 20 w Domu Kultury w Chwałowicach odbędą się targi nieruchomości dla ludzi, którzy opuszczą domy z powodu budowy drogi Racibórz – Pszczyna.  
Alkohol odebrał im rozum!
28-06-2016 Mundurowi zatrzymali w Jastrzębiu Zdroju dwóch osobników, którzy urywali lusterka w autach i przewracali kosze na śmieci. Straty oszacowano na blisko 2 tysiące złotych.
Modzi włamywacze za kratkami
28-06-2016 Kryminalni z Żor w niespełna dobę zatrzymali dwóch nastolatków, którzy włamali się do piwnicy. Policjanci odzyskali też jeden ze skradzionych rowerów,
Zgubiły go brawura i brak prawa jazdy
28-06-2016 Wysokim mandatem zakończyła się jazda 26-letniego gliwiczanina, który uderzył w barierę ochronną na zjeździe z autostrady A1 w Bełku. Okazało się też, że nie ma prawa jazdy.
Obywatelskie ujęcie zamroczonego alkoholem kierowcy!
28-06-2016 Dwa lata więzienia grożą 45-letniemu jastrzębianinowi, który kompletnie pijany prowadził samochód. Zatrzymali go inni kierowcy i przekazali policji.
Czterech kierowców na podwójnym gazie
28-06-2016 Podczas wczorajszej akcji „Trzeźwość”, rybnicka drogówka skontrolowała ponad 1000 kierowców. Czterech było nietrzeźwych.
Ugodziła partnera nożem w szyję
28-06-2016 Jastrzębska policja informuje, że podczas libacji 45-latka zraniła nożem o pięć lat młodszego partnera. Przestępstwo w gronie rodzinnym ścigane jest na wniosek osoby pokrzywdzonej.
List gończy za raciborzaninem
28-06-2016 Stróże prawa szukają Radosława Lukaszka z Raciborza. Za pomaganie mu w ukrywaniu się grozi nawet pięć lat więzienia.
60-latek zginął na przejściu dla pieszych
27-06-2016 Mikołowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Orzeszu. Zginął tam 60-letni pieszy. Policja prosi o kontakt świadków.
Pokrętne wyjaśnienia młodego jastrzębianina
27-06-2016 26-latek zatrzymany na gorącym uczynku tłumaczył, że chciał tylko odzyskać telefon komórkowy, który wpadł mu do środka auta.
Kompletnie pijana matka dwojga dzieci
27-06-2016 27-letnia mieszkanka Moszczenicy miała w organizmie przeszło trzy promile alkoholu i w takim stanie opiekowała się swoimi dziećmi. 
› zobacz więcej...

Wyślij ZakładkiFacebook GaduGadu Twitter Wykop
Praca w Niemczech
Czy jesteś zadowolony z występu polskiej reprezentacji na ME 2016?[ zobacz inne sondy ]
Tresna
Czas generowania strony: 0.08 sek. (c: 46.23, z: 79, m: 0.04623 sek)